قرآن ، تحفه ای از جانب خدا

www.qkhke.blogfa.com

رقیه محمدی در سال 1368 در شهر تهران متولد شد.هنگامی که رقیه نوزاد بود،خانواده ی او در منزل از طریق رادیو و یا ضبط صوت به تلاوت قرآن گوش می دادند.به همین جهت از همان ابتدا رقیه با صدای روح بخش قرآن آشنا و مانوس می شد.

کمتر از 3 سال داشت که توانست شش سوره از جزء آخر قرآن را حفظ کند ، هنگامی که پدر رقیه علاقه ی  او را به قرآن مشاهده کرد ، تصمیم گرفت با تهیه ی نوار های قرآن و تشویق های پی در پی ، او را در حفظ قرآن یاری کند. سرانجام « رقیه محمدی » در شب تولد حضرت امام حسن عسکری (ع) در تاریخ 1374/6/12 موفق شد در مدت سه سال در سن کم تر از شش سالگی قرآن مجید را به طورکامل حفظ کند و از آن پس در ردیف خردسال ترین حافظان کل قرآن در جهان قرار گرفت.

رقیه محمدی برای حضور در « مجالس قرآنی » و اجرای برنامه های قرآنی به بیش تر شهر های ایران و برخی کشور های جهان سفر کرده است که برنامه های او مورد توجه بسیاری قرار گرفته است .

رقیه محمدی در سفری به انگلستان ، برنامه های قرآنی فوق العاده ای در شهر های مختلف انگلستان اجرا کرد که مورد توجه بسیاری از مسلمانان و غیر مسلمانان قرار گرفت و پس از امتحانی که هفت تن از استادان دانشگاه اسلامی حجاز در انگلستان از وی به عمل آوردند ، موفق به دریافت درجه دکترا شد.

گرد آوری شده توسط علی فروتن

نوشته شده در جمعه سی و یکم تیر ۱۳۹۰ساعت 13:22 توسط علی فروتن| |